Growth Through Play System ™ ST.2

Cykl szkoleń Certyfikujących,
uprawniających do pracy metodą

Tworzenie programów społeczno -komunikacyjnych w systemie Growth trough Play System oraz Współpraca z Rodzicem i Zespołem ( poziom podstawowy)

Szkolenie tworzy bezpieczną i otwartą przestrzeń dla spotkania specjalistów poszerzających własną  praktykę  o  nowe narzędzia i wiedzę. Podczas szkolenia będziemy eksplorować obszary rozwoju dziecka, rozwoju własnego jak i  rodziców  oraz  różne połączenia zachodzące pomiędzy nimi. Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom kolejnych narzędzi wspierających rozwój dziecka, samoświadomość własnych procesów emocjonalnych, wprowadzenia do pracy i wsparcia rodziców oraz materiały do osadzenia własnej pracy w pewnych strukturach, pomiaru postępów i ustrukturalizowania  pracy.

Co oferuje szkolenie:

Szkolenie GPS st.2 to  4 miesiące wspólnej pracy (oraz 5 miesięcy st.3) , a tym samym  czasu, podczas, którego wspólnie tworzymy niesamowitą przestrzeń na transformację i naukę…
Podczas tych kilku miesięcy przejdziesz razem z innymi terapeutami przez 6 potężnych modułów tematycznych, podzielonych na pracę własną i pracę warsztatową
Naszą intencją jest dostarczenie Ci najwyższej jakości wiedzy i narzędzi do pracy, abyś mógł/a stawać się mistrzem w tym co robisz. Pokażemy Ci również, jak   pogłębiać  relacje,  aby pełniej wspierać  innych.

Praca na GPS st. 2 obejmuje 4 miesiące Szkoleniowe w tym

 • Cotygodniowe interaktywne warsztaty i arkusze ćwiczeń: Nasze 120-minutowe rozmowy, są pełne głębokiej pracy wewnętrznej, budowania umiejętności krok po kroku, poznawania technik i strategii oraz są  czasem na dzielenie się i dyskusję.
 • Do każdej lekcji dołączone są arkusze ćwiczeń i materiały dydaktyczne, które pomogą Ci pogłębić  wiedzę i masz nieograniczony do nich dostęp na Platformie.
 • Praktyka i Modelowanie: Dzięki warsztatom na żywo, oraz sesjom indywidualnym, będziesz miała  okazję,  uczyć się poprzez obserwację i relacje.
 • Praca Własna: W programie znajdziesz tematy do pracy własnej oparte na nagraniach video, artykułach i materiałach dydaktycznych
 • Sesje Indywidualne będą czasem na pogłębianie własnej transformacji i zindywidualizowaną naukę i pracę.

Ogólny harmonogram:

 • Rozpoczęcie: Spotkanie organizacyjne na platformie zoom
 • Pierwszy miesiąc: Sesje indywidualne ( to czas, kiedy nasz specjalista pomoże ci zobaczyć gdzie jesteś w swojej pracy, czego obecnie najbardziej potrzebujesz i wyznaczyć cele na ten kurs
 • Pierwszy miesiąc: Praca własna na platformie E lerningowej Moduł 1 i 4 oraz warsztat bonusowy.
 • Kolejne 3 miesiące: Cotygodniowe spotkania warsztatowe na platformie zoom. wtorki godzina. 19:30 przez 3 miesiące
 • Zakończenie:  3 dniowy Warsztat wyjazdowy ( dodatkowy koszt zakwaterowania i wyżywienia) 

Dlaczego poszerzanie własnego warsztatu jest istotne ?

Trening jest podstawą rozwoju i osiągania postępów. Nasza praca  wymaga równowagi pomiędzy samodyscypliną, strukturą, skupieniem zorientowanym na cel a swobodnym przepływem, głębokim słuchaniem dziecka  kreatywną ekspresją i podążaniem. Jeśli chcemy osiągnąć mistrzostwo w pięknej sztuce wspierania rozwoju, musimy ćwiczyć pod okiem wielu nauczycieli.

 • Rozpoznawanie stanów zaangażowania . Przegląd
 • Brak zaangażowania. Rozpoznawanie i dobór technik
 • Zaangażowanie wspierane. Rozpoznawanie i dobór technik
 • Zaangażowanie optymalne. Rozpoznawanie i dobór techniki

Sercem nauczania, mentoringu, współpracy z rodzicem czy terapii są relacje. Umiejętność budowania głębokich relacji tworzy zaufanie, gotowość do podejmowania ryzyka i zmiany. To jaką tworzysz dynamikę z klientem( rodzicem, dzieckiem czy zespołem) , będzie wpływać na jego gotowość do skorzystania z Twoich propozycji i Twojej mądrości, jego otwartość i odwagę. Jeśli wiesz jak tworzyć głęboką , silną relacje szansa na zmianę jest znacznie większa.. Nie żyjemy w próżni, a nasza relacja trenerska staje się częścią podróży klienta.  Nasze umysły synchronizują i uczą  od siebie, poza słowami. Partnerzy relacji „współregulują” się nawzajem a  mózg społeczny przenika każdy proces uczenia się. „Czuję ,że ty mnie czujesz i przez to się zmieniam”.

 • Czy jest pomaganie a czym nie jest. Wychodzenie z syndromu Ratownika
 • Moje przekonania i energia w relacji z rodzicem i dzieckiem
 • Budowanie kontenera na relacje i bezpiecznej przestrzeni do pracy 
 • Wzorce i dynamiki relacyjne.
 • Jak zadbać o własne samopoczucie .
 

Rozwijając kompetencje w zakresie własnej samoregulacji, uczymy samoregulacji klienta ( rodziców, dzieci i zespół). Rozumiejąc nasze ciała i emocje, możemy jeszcze głębiej wspierać naszych klientów w tworzeniu zmian na poziomie komórkowym i DNA. Musimy zrozumieć ,że podstawą naszej pracy jest fizyczne i emocjonalne dostrojenie się do partnera relacji. Ten rezonans teraputyczny odgrywa kluczową rolę w procesie niesienia pomocy i wsparcia. Umiejetność powracania do stanu równowagi i swobodne oscylowanie pomiędzy napięciem a rozluźnieniem, pozwala ludziom czuć się bardziej zorganizowanymi. Wtedy uczymy się odczuwać życie w całej jego pełni, poszerzając swoją pojemność na odczuwanie. Kiedy klienci pozostając w wiecznym napięciu i stresie, będąc w trybie walka/ucieczka, trudno jest im z radością realizować swoje cele i wizje. Nauka bycia wewnętrznie wyregulowany, daje im możliwość zaopiekowania się sobą, w każdej trudnej sytuacji i wyzwaniu.

W tym module:

 • Omówimy pojęcia Samoregulacji w pracy z Rodzicem : Poznasz  narzędzia do samoregulacji  oraz nauczysz się rozpoznawać Stref Regulacji  własne i klienta.
 • Będziesz Praktykować  Obecności i Wycentrowanie  zamiast Ulegać  Instynktom Przetrwania,  podczas pracy z Wymagającym Klientem.
 • Omówimy Energetykę Emocji: Podczas wspólnej pracy, będziesz poszerzać własną pojemności na odczuwanie. Ta praktyka pozwoli Ci z większą lekkością i pewnością prowadzić klienta.
 • Dowiesz czym jest Koło Samoregulacji i jak go wykorzystać w pracy z Rodzicem, Zespołem i Dzieckiem
 • Poznasz potężne narzędzia rozwoju oparte o ciało i somatykę.
 • Zrozumiesz szerzej  pojęcie  Traumy: Dowiesz się, jak tworzyć środowisko pracy, oparte o zrozumienie traumy.

Praca Własna na Platformie

 • Zaburzenia Modulacji Sensorycznej – czym są i jak je rozpoznawać
 • Samoregulacja i narzędzia wspierania w nauce samoregulacji – konstruowanie diet sensorycznych

Realizowanie celów, pozostanie w zaangażowaniu i determinacji jednocześnie, ufając temu co się pojawia, to magiczna mieszanka struktury i elastyczności. Wiedząc, jak zarządzać tymi aspektami we własnym życiu z łatwością poprowadzisz klientów do realizacji ich celów, marzeń i pragnień. Czym różni się motywacja wewnętrzna i zewnętrzna i jaki to ma wpływ na realizację naszych celów? Czym jest zaangażowanie i determinacja z jednoczesnym dbaniem o siebie i swój czas? Planowanie jest jedną z wyższych form zaangażowania. Pozwala nam obrać kierunek i ustawić właściwy kurs. Nawet jeśli zmienisz zdanie, wiesz gdzie jesteś. Planowanie i wyznaczanie celów, może też być ogromnie przyjemne i zabawne. Wiedząc jak to zrobić dobrze,  wspierasz przyszłą determinację i utrzymanie zaangażowania, sensu i wewnętrznej pasji klientów i grupy.  Wbrew pozorom, ludzie nie zawsze entuzjastycznie będą reagować na nowe pomysły, wizje i cele. Jeśli będziesz wiedziała, jak trzymać przestrzeń dla energetyki nowych rzeczy, pomożesz swoim klientom dostać się tam, gdzie najbardziej pragną .

W tym module:

 • Poznasz Kluczowe  Fazy projektów i nauczysz rodziców i zespół, jak nimi zarządzać.
 • Dowiesz się czym jest Metodologia krok po kroku oraz  jak pomagać rodzicom i zespołowi odróżniać Motywacje Zewnętrzną od Motywacji Wewnętrznej. Dzięki czemu będziesz mogła prowadzić ich mądrzej a nie ciężej, oszczędzając sobie i klientom frustracji i starty czasu.
 • Poznasz techniki pracy z Intencją, Strukturą, Planowaniem  i Działaniem.
 • Dowiesz się jak wykorzystać energię początków: nauczysz się rozpoznawać Porę Sadzenia i Siewu i pomożesz klientom stworzyć silne fundamenty pod przyszłe działanie.
 • Dowiesz się jak radzić  sobie z Cyklem Autosabotażu , aby łatwiej  prowadzić swoich klientów do wielkich wizji i obfitości w życiu.
 • Nauczysz się Planowania i Strategi metodą Baby- Steps- pomagając przejść klientom z marzeń do materializacji/ realizacji.
 • Dowiesz się czym jest Mit Perfekcjonisty i Wydajności,  oraz jak sobie z nim radzić kiedy wkrada się do waszej pracy.

PRACA NA SESJACH INDYWIDUALNYCH

Tworzenie całościowego programu terapeutycznego GPS dla Dzieci w Spektrum Autyzmu.

3 dniowy Warsztat Wyjazdowy Pracy Wewnętrznej ” Moja najgłębsza tożsamość”
 
Kim jestem i Skąd Pochodzę
Kim mi Wolno Być a Kim mi nie Wolno być
Kim Pragnę Być-  Moja najgłębszą tożsamość.
Na warsztacie uczestniczki pracują ze swoją historią i tym jak możemy ją wciąż na nowo przekraczać .
Kim jestem
Skąd pochodzę
Co mnie ukształtowało
Gdzie podążam
Jaki jest kolejny rozdział
Odkrywają przekonania o sobie, które ograniczają ich prawdziwą tożsamość, szukają nieśmiertelnego diamentu ukrytego głęboko w zakamarkach ich duszy. Sprawdzają co w nich musi obumrzeć nie dlatego ,że jest złe ale dlatego, że nie może ich zaprowadzić tam gdzie chcą i stać się jeszcze bardziej skuteczną w tym co robią.
 
* dodatkowy koszt za zakwaterowanie i wyżywienie
 

To intensywne szkolenie pogłębi Twoja wiedzę poprzez unikalne spojrzenie na własną prace.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Cena obowiązuje przy zakupie jednocześnie 2 i 3 st.

2100 zł

cena regularna 2700 zł