Sesja oceny społeczno-komunikacyjnej dziecka

Odnajdź luki rozwojowe
i wspieraj rozwój społeczno –  komunikacyjny dziecka w miejscu, w którym aktualnie się znajduje

Sesja oceny obejmuje diagnozę społeczno – komunikacyjnego poziomu rozwoju Twojego dziecka. Na podstawie analizy nagrania Twojego dziecka podczas zabawy lub interakcji z Tobą oraz obszernego wywiadu określimy kroki rozwojowe, które dziecko pominęło w toku rozwoju społecznego, a do których trzeba wrócić, by zbudować mocny fundament dla uczenia się nowych umiejętności.

Przygotujemy dla Ciebie opis społeczno – komunikacyjnego poziomu rozwoju dziecka oraz 5 celi terapeutycznych w 5 sferach rozwoju.

Opracujemy obszerne wskazówki w jaki sposób realizować cele terapeutyczne bazując na motywacji, preferencjach i zainteresowaniach Twojego dziecka.

Opracujemy program rozwojowy pomocny w określaniu strategicznych celów dla rozwoju dziecka.

Kluczem do efektywnej pracy z twoim dzieckiem jest radość dla was dwojga i skupienie się na obszarach adekwatnych rozwojowo. To nie to samo, co skupić się na wieku rozwojowym.
Typowo każdy „krok” rozwojowy zbudowany jest na „kroku” poprzedzającym go. Na przykład nauczymy się pełzać zanim wstaniemy, będziemy stać zanim zaczniemy chodzić i nauczymy się chodzić zanim zaczniemy biegać.

Dzieci z autyzmem często pomijają „kroki” rozwojowe. Na przykład dziecko z autyzmem może zacząć używać słów zanim zacznie używać gestów, zintegruje kontakt wzrokowy i mimikę. Kiedy dzieci pomijają „kroki” rozwojowe to hamuje ich zdolność do interakcji z ludźmi. To także czyni uczenie się nowych umiejętności,które zależą od podstawowych wcześniej nabytych, trudne lub niemożliwe.

Często, jako rodzice chcemy zbyt szybkiego wzrostu i rozwoju od naszych dzieci, dlatego skupiamy się na pomaganiu im w rozwijaniu bardziej zaawansowanych umiejętności często pomijając te najbardziej podstawowe. Jednakże bez podstawowych umiejętności rozwojowych te bardziej zaawansowane są dużo trudniejsze i często ich nauka jest frustrująca i dla dziecka i dla rodzica.

Rozwiązaniem, które pomoże twojemu dziecku rozwijać się szybciej, jest skupienie się na umiejętnościach adekwatnych rozwojowo, to jest na tych pominiętych umiejętnościach, które w przyszłości pomogą w szybszej nauce. To był właśnie powód, dla którego stworzyliśmy GPS Starter, kombinację zaawansowanej interaktywnej technologii online i profesjonalnego serwisu konsultacyjnego.

Cele terapeutyczne w obszarze pięciu sfer rozwoju:

Czy znasz Fundamenty Rozwoju Dziecka ?

 

—>Czy wiesz ,że dziecko będąc na etapie rozwojowym określanym jako Partner Społeczny ( Przed werbalny) tworzy fundamenty dla posługiwania się językiem i wyższych umiejętności społecznych ?

—>Czy wiesz ,że uwaga dorosłego na tym etapie powinna być skupiona na inspirowaniu dziecka do uczestniczenia we wzajemnej i coraz dłuższej interakcji społecznej ?

—>Czy wiesz ,że dzieci w Stadium Społecznego Partnera uczą się ich zmysłowego świata, bardzo często interesując się tym, jak poszczególne rzeczy wyglądają, smakują, pachną, brzmią, jakie są w dotyku oraz jakie są zależności przyczynowo-skutkowe pomiędzy nimi.

Zapraszam Cię do tego abyś zanurzył /a się w ten świat zmysłów z radością i pełną akceptacją. Dzięki Twojemu zaangażowaniu otwierasz dziecku wiele możliwości do zaangażowania się w interakcje społeczną , szukania wspólnego języka komunikacji, odkrywania potencjału i spełnienia we wspólnym byciu….

Na sesjach pomożemy Ci określić konkretne cele dla 3 poziomów funkcjonowania : Partner Społeczny, Partner w Rozmowie, Partner Komunikacyjny

Zobacz Pełne Obraz Funkcjonowania Dziecka ♡

Zapisz się

Ocena Społeczno- komunikacyjna
Growth trough Play System

300 zł