Growth Through Play System ™ ST.1

Włącz zabawę do swojej pracy

Dołącz System Rozwoju Poprzez Zabawę do swojej pracy z dzieckiem!


W ostatniej dekadzie nastąpił znaczny wzrost zainteresowania problematyką terapii autyzmu w kontekście modelu rozwojowego. Dotychczasowe wyniki są zaskakująco pozytywne. W związku z tym wzrasta liczba prowadzonych badań dotyczących metod terapii rozwojowych opartych na relacjach. W Polsce jednak ten obszar nadal raczkuje. Dla tych z nas , którzy chcą iść głębiej i szukać nowych rozwiązań , tych którzy czują głęboko w sercu ,że  terapia to coś więcej niż, metoda czy technika oferujemy nasze szkolenia i doświadczenie.

Więź to podstawa uczenia się!

Większość teorii rozwojowych społecznego uczenia się podkreśla, jak wielką rolę w procesie uczenia odgrywa silne przywiązanie i dzielenie się pozytywnymi emocjami. Kiedy już dziecko lubi z nami przebywać i czeka na nas , wtedy uczenie jest prostsze.

Jeśli sprawicie, że w waszym towarzystwie dzieci będą czuły się dobrze, wtedy będą one też podążać za wami i cieszyć się, że mogą się czegoś od was nauczyć. Dzielenie się emocjami (umiejętność dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi) to klej, który umożliwia społeczne uczenie się (uczenie się poprzez naśladowanie innych).

Daj ten czas sobie i swojemu dziecku, by spróbować pogłębić to co między Wami najlepsze, a także poradzić sobie z trudnościami.

Dla Kogo ?

Jeśli jesteś terapeutą, nauczycielem, terapeutą integracji sensorycznej, logopedą, studentem czy pedagogiem specjalnym z pasją niesienia pomocy dzieciom z autyzmem i opóźnieniami rozwojowymi oraz chęcią własnego rozwoju zawodowego, i wewnętrznej pracy to szkolenie jest dla ciebie.

O metodzie

.System Rozwoju Poprzez Zabawę (Growth through Play, GPS) to metoda interakcji z dziećmi ze spektrum autyzmu, która zwiększa rozwój społeczny, emocjonalny, komunikacyjny i poznawczy. Stworzona w oparciu o zasady rozwoju dzieci, badania naukowe i ponad 20- letnie doświadczenie w bezpośredniej pracy, Metoda ta została opracowana tak można było ją wprowadzić w codzienne kontakty z dzieckiem

Po pierwszym cyklu szkoleniowym uczestnicy…

Dodatkowo pragniemy abyś dowiedział/a się jak…

Jedyne szkolenie dla terapeutów obejmujące pracę wewnętrzną

Jeśli zainteresowałeś się tym szkoleniem to wiemy ,że…

Na tym szkoleniu nauczysz się jak sprawie dostrajać siebie, aby wspierać rodzaj połączenia, który jest tak trudnodostrępny, a którego każdy dorosły tak bardzo pragnie ze dzieckiem które prowadzi.

Ty jesteś najlepszym narzędziem dla dziecka

…a wasza Relacja najlepszą Metodą

Podążanie ... Ciepło ... Zabawa

Zapraszamy Cię w podróż w głąb relacji z dzieckiem!

Nie ważne czy jesteś początkującym czy doświdczonym terapeutą, chcemy, abyś zobaczył/a, że terapia to coś więcej niż zbiór narzędzi. Abyś razem z nami przywrócił/a jej należną formę. Terapia to tworzenie świętej przestrzeni na uzdrowienie. To relacja, to głębokie połączenie, które zaczyna się w naszej wewnętrznej pracy. 

Jesteś najlepszym narzędziem dla dziecka które prowadzisz, a Wasza relacja to najlepsza metoda.

Mówimy głośno, że można inaczej…

Program Szkolenia

 

W tym module skoncentrujemy się na zrozumieniu sposobów rozwoju społecznego występującego zarówno u dzieci rozwijających się typowo jak i w spektrum autyzmu. Uczestnicy poznają podstawowe zasady społeczno-komunikacyjnego rozwoju oraz znaczenie sekwencji rozwoju, którymi każde dziecko podąża.

 • Podstawowe założenia podejścia rozwojowego

 • Praca w oparciu o plany rozwojowe vs chronologiczne

 • 4 Filary rozwoju : Wspólna Uwaga, Uczestniczenie, Patrzenie na Twarze, Naprzemienność

 • Czym są Programy społeczno- rozwojowe : 5 obszarów rozwoju

 • Poziomy Uczenia

 • Style Interakcji

 • Wspólne Pole Uwagi

Zdolność samoregulacji czyli utrzymania optymalnego stanu pobudzeni naszego układu nerwowego pozwala nam na radzenie sobie ze stanami podniecenia i z trudnymi emocjami. Dzięki niej utrzymujemy równowagę między potrzebą autonomii a potrzebą społecznego zaangażowania. Ponadto dzięki niej umiemy wzbudzać w sobie poczucie bycia bezpiecznym i mamy możliwość doświadczania życia w całym jego spektrum. Moduł ten dotyczy tematów:

 • Czym jest Samoregulacja

 • Etapy rozwijania się umiejętności samoregulacji u dzieci

 • Zaburzenia modulacji sensorycznej a umiejętność samoregulacja

 • Podstawowe narzędzi wspierające budowanie umiejętności samoregulacji u dzieci spektrum autyzmu.

  W tej sekcji omówimy również temat Wspólnego pola uwagi i jego rolę w rozumieniu i postrzeganiu świata.

 

W tym module dowiesz się o sposobach interakcji dorosły–dziecko, które będą łatwe i przyjemne dla was obojga. Będziemy odkrywać różne sposoby pracy, które pomogą odnaleźć sposób na najlepszy przepływ wzajemnych interakcji miedzy tobą a dzieckiem. Poznasz podstawowe i zaawansowane techniki i narzędzia pracy z dzieckiem oraz nauczysz się jak włączać je w swoją pracę.

 • 3 Podstawowe Narzędzia Budowania Odwzajemnione Interakcji

 • 4 Zaawansowane Techniki Uczenia

 • Pauza w pracy z dzieckiem w Spektrum Autyzmu

 • Czym jest zabawa, Elementy składowe Zabawy, Rola Zabawy w życiu dziecka w spektrum autyzmu

Ten Moduł dotyczy 3 stanów Zagazowania i Doboru odpowiednich technik zależnych o tych stanów. Zrozumienie i praktyka pozwoli Ci na szybki i sprawny dobór odpowiednich narzędzi tak aby nauka była przyjemna dla Was obojga.

 • 3 stany zaangażowania : Optymalny, Wspierany, Brak Zaangażowania

 • Zrozumienie i Sprawne rozpoznawanie poszczególnych stanów ( praca na materiale wideo)

 • Zestaw technik i narzędzi odpowiedni dla każdego z 3 stanów

 • Patyka doboru odpowiednich narzędzi.

Ta sesja dotyczy nauki posługiwania się narzędziem oceny luk społeczno – komunikacyjnych Curriculum Growth Trough Play System. Kiedy już wiesz jak zaaranżować i utrzymać stały przepływ interakcji z dzieckiem, tworząc łatwą i przyjemną wymianę, zaczniemy koncentrować się na wypełnianiu tych interakcji nauką. Ta inspirujący moduł pomoże ci zidentyfikować podstawowe umiejętności, które mogły być pominięte u dzieci, po to, abyś mógł pomóc im rozwinąć się w pełni. ( Curriculum Rozwojowe)

 • 5 Obszarów Rozwoju i 3 Poziomy rozwojowe

 • Nauka Oceny Luk Rozwojowych Dziecka

 • Wybór Umiejętności

 • Tworzenie motywujących zabaw wspierających naukę wybranych umiejętności

Curriculum Rozwojowe.
Narzędzie do Oceny Luk Rozwojowych

Cztery Filary Rozwoju. 
Zestaw Zabaw, Aktywności i Ćwiczenia.

Samoregulacja.
Narzędzia,  Metody, Rozpoznawanie

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Growth trough Play System st. 1
6 Maja 2024 Edycja ONLINE

1150 złWypełnij formularz                  i dołącz do nas ✐