Każda emocja jest potrzebna. Każda ma swoją funkcję i jest źródłem informacji o nas samych. Za każdą emocją stoi mądrość. Gdy świadomie ich doświadczamy, możemy nauczyć się z niej korzystać, kierować się nią na co dzień. By uczyć dzieci rozumienia emocji i mądrze towarzyszyć im w ich przeżywaniu, potrzebujemy najpierw oswoić i zrozumieć emocje u siebie.

Zapraszamy mamy dzieci w spektrum autyzmu na pierwszy z cyklu warsztatów w kręgu poświęconym emocjom – temu, jak przekształcać je mądrość, która nas prowadzi.

 

WARSZTAT  #1  ” GNIEW” 

Na warsztacie …

–>Przyjrzymy się temu jak gniew działa w nas, jak wpływa na nasze relacje. I jak go oswoić .

–>Zbadamy warstwę przekonań wokół gniewu i zobaczymy jak one wpływają na jego przeżywanie i postrzeganie go u innych, szczególnie u naszych dzieci.

–>Będziemy eksplorować temat granic – czym są, jak ich doświadczamy, wyznaczamy, co to znaczy naruszyć czyjeś granice i co się wtedy dzieje.

–>Doświadczymy tego jak konstruktywnie przeżywać gniew – jak go świadomie odczuwać, po to by móc nim zarządzać i przekształcać w siłę umożliwiającą działanie i transformację tego, co nam nie służy.

–>Nauczymy się doświadczać gniewu, by pomóc dzieciom rozumieć tę emocję i ją zdrowo, konstruktywnie przeżywać.

Jak pracujemy?

Warsztaty odbywają się w kręgu kobiet dzięki czemu możemy doświadczyć głębokiego wsparcia i bliskości. Nie oceniamy się, nie dajemy sobie dobrych rad. Siedzimy na podłodze, w kręgu, patrzymy na siebie. Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której to, co na co dzień spychane, niechciane, niewidziane, niezaopiekowane, znajduje właściwe dla siebie miejsce, może zostać wyrażone i przemienione w sprzymierzeńca. Prowadzące krąg trzymają przestrzeń, proponują ćwiczenia i doświadczenia, ale także uczestniczą w procesie. Pracujemy z ciałem przez ruch i świadomy dotyk. Z umysłem przez pracę z przekonaniami, wzorcami. Doświadczamy tego co w nas ukryte przez wizualizacje, prowadzone medytacje.

Warsztaty odbędą się w Łodzi. Zaczynamy w sobotę o 10, kończymy w niedzielę o 16. Jeśli masz pytania pisz na info@zrozumiecautyzm, lub dzwoń – 793044711, 509576499

 

Razem oswoimy GNIEW . Czekamy również na CIEBIE !!

 

Termin: 2 – 3 marca

Inwestycja: 320 zł przy wpłacie do 18 lutego, po tym terminie 350 zł

Na każdy warsztat przewidujemy jedno bezpłatne miejsce dla kobiety, szczególnie samotnie wychowującej dziecko, której sytuacja finansowa uniemożliwia wzięcie w nim udziału, a która czuje, że może to być doświadczenie które będzie wspierać ją i jej dziecko. Jeśli jesteś taką kobietą – napisz do nas!

Miejsce: Łódź, ul. Moniuszki 4 a

Prowadzące: Małgorzata Michaluk i Iwona Wojtasik – od 7 lat tworzą Fundację Zrozumieć Autyzm, gdzie wspierają rodziców w budowaniu głębokiej, transformującej relacji ze swoimi wyjątkowymi dziećmi. Wspierają kobiety – matki i terapeutki – pełen akceptacji i szacunku sposób i pokazują jak można inaczej spojrzeć na dziecko, terapię, swoją rodzinę i samego siebie.