Letni obóz dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin

w Ośrodku Rekreacyjno Rehabilitacyjnym ” 12 Dębów w Zaździerzu”

poziom podstawowy GPS

obozy, broszura pdf

4-11 Sierpnia  2018

 

Miło nam poinformować, że  Fundacja Zrozumieć Autyzm organizuje po raz kolejny obóz terapeutyczny dla dzieci ze spektrum autyzmu, w całości oparty na relacjach i zabawie Growth trought Play System.

wyjazd teraputyczny

Serdecznie zapraszamy 7 dniowy obóz terapeutyczny dla dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodziców.

Na obozie spotkają się wspaniali ludzie- rodzice i terapeuci, by połączyć siły i wspólnie uczyć się jak tworzyć z dziećmi głębszą więź i rozwijać nowe umiejętności przez zabawę, zaangażowanie i relacje pełne przyjaźni.

W całości oparty na podejściu rozwojowym i relacjach obóz terapeutyczno-szkoleniowy.
Rodzice wraz z dziećmi wezmą udział w indywidualnych spotkaniach z specjalistą terapii Growth through Play System, na których nauczą się jak w zabawny, pełen ciepła i miłości sposób wspierać rozwój swoich dzieci. Będzie mnóstwo przestrzeni na pytania, dyskusje i burzę mózgów na wspólne tworzenie programów.Terapeuci  będą bawić się z dziećmi. Podczas obozu terapeuci wraz z rodzicami, opracują plan pracy terapeutycznej, dostosowanej do aktualnego rozwoju dziecka i możliwości rodziców.

Rodzice i profesjonaliści połączą siły i stworzą  drużyny skupione wokół ich dzieci. Wspólnie wypracują program terapeutyczny- określą poziom rozwoju społeczno-komunikacyjnego dziecka, efektywne strategie uczenia  się oraz cele.

Program terapeutyczny obozu:

 • niedyrektywne zajęcia grupowe z rodzicami swobodna zabawa z relaksem przy muzyce , zajęcia sensomotoryczne i muzyczno-rytmiczne – 1,5 godz. dziennie (9 godz. w trakcie obozu),
 • zajęcia indywidualne – 1,5 godz. dziennie (11 godz. w trakcie obozu)
 • konsultacje dla dzieci i rodziców ( ocena poziomu funkcjonowania na profilu społeczno-komunikacyjnym GPS)- dla każdej rodziny
 • warsztaty dla rodziców”Jak prowadzić program domowy oparty na relacjach(materiały, karty oceny, feedback, multimedia, wykłady,ćwiczenia)- 12 godzin w trakcie obozu
 • spotkanie podsumowujące dla rodziców i terapeutów: opracowanie programu terapii: cele, techniki, zabawy ( każda rodzina bedzie miała własnego opiekuna teraputę 2 stopnia)
 • Piknik rodzinny
 • Ognisko
 • Kryta pływalnia z ratownikiem
 • Zajęcia dla rodzeństwa dzieci w spektrum autyzmu !!!!

 

Dodatkowe atrakcje na terenie ośrodka 12 Dębów

 • Uniwersalne boisko z nawierzchnią Tartan (wymiary 30x15m) jest nie lada gratką dla miłośników gier zespołowych. Boisko jest przystosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i nożną oraz tenisa ziemnego. Dla gości Ośrodka oczywiście bezpłatnie.
 • Ośrodek posiada dostęp do jeziora z prywatny pomostem. Sprzęt pływający dostępny w Ośrodku pozwoli na eksplorowanie jeziora. Wzdłuż brzegu biegnie ścieżka, która pozwala zwiedzać malowniczą okolicę.
 • Park linowy, paint ball czy ścianka wspinaczkowa to niektóre z dodatkowych atrakcji dostępnych na terenie Ośrodka. Oferta uatrakcyjni każdą zieloną szkołę lub imprezę integracyjną.
 • Ogródek grillowy o powierzchni 500 m2 z miejscem na ognisko
 • Plac zabaw

 

Cena obozu:
Rodzina (dziecko+ rodzic): 3700 zł

Dodatkowa osoba dorosła: 750 zł

Dodatkowa osoba dziecko:od 350-550 zł

Zgłoszeń na obóz proszę dokonywać na:
tel. 509576499
e-mail: info@zrozumiecautyzm.pl

Miejsce:http://www.12debow.pl

Zakwaterowanie :Pokoje 2-3-4 os. z pełnym węzłem sanitarnym. 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie ( dieta opłata dodatkowa)
Dojazd: we własnym zakresie
Liczba miejsc ograniczona – wyjazd przewidziany dla 12 dzieci + opiekunowie (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń)

Wypełniony formularz bez wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni traci ważność .

Zapraszamy !!!

Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo e-mail zwrotny z informacją o zarejestrowaniu, danymi do przelewu i wpłatą zaliczki

W temacie prosimy wpisać: Wyjazd terapeutyczny LATO 2014

Regulamni Obozu Growth trought Play System Poziom Podstawowy i Zaawansowany


Formularz kontaktowy