Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia muzykoteraputyczne.

 

Aby stworzyć efektywny program zajęć muzykoterapii, staramy się wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Przede wszystkim dopasowujemy charakter i formę zajęć do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka. Nie istnieje żaden uniwersalny program zajęć muzykoterapii, odpowiedni dla wszystkich dzieci. Dobieramy odpowiednie instrumenty, rodzaje muzyki i zabawy muzyczne tak, aby program zajęć współgrał z  programem edukacyjnym naszych podopiecznych, na przykład nawiązując do niego tematyką i stanowiąc jego uzupełnienie. Pracujemy na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych i strunowych. Zajęcia wykorzystują elementy metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, rytmikę, instrumentalistykę, metodę werbo – tonalną, instrumentarium Orffa, oraz elementy terapii sensorycznej i relaksacji masażem neurokinezjologicznym według S. Masgutovej.


 

Koszt:

zajęcia indywidualne: 50 min/ 50 zł

zajecia grupowe:  30 zł/50 min ( ilość dzieci od 2 do 4) 

 

Prowadząca : Aldona Wrocławska

img_4603

Pedagog, obecnie kończy specjalizację z zakresu oligofrenopedagogiki i rewalidacji osób z niepełnosprawnością intelektualną na Uniwersytecie Łódzkim, muzyk i muzykoterapeuta. W fundacji zajmuje się terapią i prowadzeniem zajęć muzyczno – ruchowych dla dzieci z autyzmem i ZA. Muzyk -skrzypaczka, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego, Akademii Terapii Pedagogicznej SI,  terapeuta Masgutova Neurosensorimotor Reflex Integration, wkrótcetakże Growth Through Play System. Posiada kwalifikacje konsultanta do spraw nietolerancji pokarmowych i oraz zaburzeń żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu terapii ręki I i II stopnia, terapii wspierających leczenie autyzmu, wspomagających treningi samoobsługi, rozwój i potrzeby społeczne dzieci z ZA i ASD, wkrótce także alternatywnych form komunikacji, opartych na systemie PECS.

Prywatnie mama pięcioletniej Dominiki z diagnozą autyzmu, pragnąca zgłębić wiedzę na kierunku specjalistycznym dotyczącym edukacji i rewalidacji osób ze spektrum autyzmu w Warszawie.