Konsultacje

Co to jest?

Spotkania podczas pracujemy zarówno z dzieckiem jak i rodzicem szukając najbardziej efektywnych narzedzi , które będa wspierać rozwój dziecka. Oceniamy rozwój dziecka ustalamy cele i aktywności, które będą wspierać te cele. Spotkania pozwalają ustalić  wysoce zindywidualizowany i oparty na relacjach program terapii.

Następnie poszczególne aktywności i zabawy  są omawiane  wraz z rodzicem . Rodzice są poinstruowani również, jak wykorzystać podstawowe codzienne czynności (takie jak kąpiel, posiłki, i zabawy na świeżym powietrzu) jako możliwości sensownego współdziała z dzieckiem aby rozwijać relacje i uczyć nowych umiejętności. Sesje są dostosowane do potrzeb każdego dziecka i rodziny. Rodzice są najpierw uczeni zasad programu, z naciskiem na ogromny wpływ, jaki mają na dziecko. Następnie uczą się oceniać i wykorzystać motywację dziecka, utrzymać ciągłe zaangażowanie , dostosować swój styl pracy do stanu dziecka, wybierać odpowiednie momenty do nauki, pobudzać i rozwijać mowę, rozwijać nowe umiejętności oraz zastępować zachowania trudne.

Rodzice przez cały czas, współpracują z Konsultantem w celu dopracowania repertuaru działań, które pomogą zaangażować dziecko w naukę nowych umiejętności .

Dlaczego to jest ważne?

Nigdy nie należy lekceważyć roli rodzica i rodziny w rozwoju dziecka.

Dziecko nie żyje w próżni i potrzebuje udziału rodziców, aby droga do postępów i rozwoju była znacznie szybsza . Wiedząc jak to zrobić stajesz się najbardziej efektywnym terapeutom a dziecko zaczyna uczyć się od Ciebie radości z poznawania i nauki nowych umiejętności.

Bez względu na to, jaki stosujesz program i czy tego chcesz czy nie w każdej minucie pokazujesz dziecku jak odnosić się do ludzi i dlaczego. A społeczne relacje z innymi to podstawowe i największe wyzwanie dla wszystkich dzieci w spektrum .

Dlatego właśnie chcemy Cię nauczyć jak :

  • Tworzyć momenty zaangażowania znacznie częściej(podczas całego dnia)
  • Utrzymać te interakcje tak aby wasz kontakt obejmował coraz dłuższe docinki czasu
  • Wykorzystać te momenty do pogłębienia więzi miedzy wami, nauki i rozwoju nowych umiejętności oraz czerpania radości z kontaktu z innymi ludzmi

Nasze zasady i to czego uczymy mogą wydawać się proste i oczywiste ale kiedy starasz się je wprowadzić podczas kontaktu z dzieckiem w spektrum autyzmu lub zaburzeniami pokrewnymi okazuje się to wielkim wyzwaniem.

Dlatego jesteśmy po to aby pokazać Ci jak to zrobić .Jak działać aby zachęcić dziecko do interakcji a następnie do nauki. Bawiąc się w łaskotki do końca życia nie pomożesz dziecku rozwijać się i wykorzystać całego potencjału. To wspaniałe kiedy dziecko jest zaangażowane śmieje się i jest zafascynowane tą zabawą ale znaczy to tez że czas na naukę czegoś nowego. Musisz wiedzieć jak zrobić kolejny krok .Dziecko może poznać wszystkie zasady i będzie wiedzieć wszystko na temat jednej zabawy ale to nie pozwoli mu odkrywać nowych informacji. To nasze zadanie aby nauczyć Cię jak nie utknąć w jednym miejscu ale przyspieszyć rozwój i szybciej przesuwać się po kolejnych szczeblach drabiny rozwojowe Twojego dziecka.

Dla kogo?

Przeznaczony jest dla rodzin z dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera, a także innymi zaburzeniami i dysfunkcjami. Program Konsultacji Domowych przeznaczony jest dla rodzin z całej Polski.

Format Konsultacji

Program składa się z regularnych spotkań, które mogą odbywać się w domu lub w punkcie terapii fundacji lub za pomocą internetu .

W ośrodku

  • 30 min obserwacji dziecka w relacji z rodzicem
  • jedną godzinę coachingu

Rodzice następnie są zachęcani do prowadzenia zajęć z dzieckiem jeden na jeden w „pokoju zabaw”

Konsultacje to dostęp do bogactwa informacji, praktycznych wskazówek i inspiracji. Konsultacje to efektywny, pełen troski, dynamiczny program pracy w domu lub uzupełnienie aktualnej terapii dziecka.

Konsultant

Iwona Wojtasik

Małgorzata Michaluk

Konsultacja z żywo

Wizyta konsultacyjna 1,5 h / 150 PLN

wsparcie e mail / bezpłatne

Konsultacje przez internet

Konsultacja + analiza wideo / 150 PLN

 

Zapisy

509 576 499 Iwona Wojtasik

info@zrozumiecautyzm.pl

iwona@zrozumiecautyzm.pl