JA w RELACJI

Łódź: 30.09. 2017 ! Kolejna Edycja !

Zadbaj o Siebie !

„Twój Rozwój jest drogą do Dziecka…”

Zrzut ekranu 2016-03-11 o 07.58.18Rolą terapeuty pracującego w nurcie rozwojowym jest podążanie za procesem terapeutycznym dziecka i jego rodziny oraz wspieranie tego procesu.  Terapeuta rozwojowy, by efektywnie pomagać, musi być wrażliwy i otwarty na potrzeby dziecka, uważny na – często bardzo subtelne – sygnały komunikacyjne wysyłane przez dziecko i świadomy każdego działania jakie podejmuje w relacji terapeutycznej. Nie istnieją skrypty, za którymi można podążać, nie ma absolutnych wytycznych, terapeuta musi samodzielnie podejmować decyzje. Konieczna jest umiejętność wychodzenia poza schematy, dostęp do własnej kreatywności i twórczej mocy. Techniki terapeutyczne i wiedza merytoryczna tworzą pewne ramy, w których możemy się poruszać, ale dla bycia dobrym terapeutą kluczowa jest nasza postawa i przekonania.  Dlatego praca w nurcie rozwojowym skłania wielu terapeutów i nauczycieli do pracy nad sobą i dążenia do osobistego rozwoju.

 

W odpowiedzi na te potrzeby proponujemy warsztaty rozwoju osobistego  dla terapeutów i nauczycieli pracujących niedyrektywnie, którzy czują, że praca w tym nurcie jest ich powołaniem i dla tych, którzy chcą połączyć drogę zawodową z rozwojem osobistym.

 

 

Na warsztatach przyjrzymy się  temu:

– dlaczego zostaliśmy terapeutą i czy bycie terapeutą jest naszą ścieżką serca                                          Zrzut ekranu 2017-04-21 o 14.27.08

– co to znaczy towarzyszyć w procesie autoterapeutycznym dziecka i jego rodziny i wspierać ten proces

Dowiemy się:

– czym są metaumiejętności terapeutyczne , jak je odnajdywać i rozwijać

– jak być świadomym własnych emocji w relacji z dzieckiem i jego rodziną i jak sobie z nimi radzić

– jak podłączyć się do własnej kreatywności i twórczej mocy

– czym jest intuicja terapeutyczna i jak z niej korzystać

– jak pogłębić relacje z samym sobą i z naturą i dlaczego to jest ważne w tworzeniu dobrej relacji terapeutycznej

Będziemy też:

– tworzyć sieć wsparcia i rozwoju dla terapeutów pracujących z dziećmi w nurcie rozwojowym

– pracować nad aktualnymi, indywidualnymi problemami

– wymieniać się doświadczeniami, przemyśleniami


PROWADZĄCY: Małgorzata Michaluk

 

Oligofrenopedagog, terapeuta GPS, trener umiejętności społecznych. Pracuje z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami więzi niedyrektywnie, w podejściu rozwojowym, opartym na relacjach. Inspiruje się koncepcją Jaspersa Juula , Hanny Olechnowicz, psychologią procesu Arnolda Mindella. Podchodzi holistycznie do terapii i wspierania rozwoju dziecka i jego rodziny. Pasjonatka podróży na Wschód – spędziła kilka miesięcy w Indiach i Nepalu, gdzie była wolontariuszką w domu dziecka i intensywnie pracowała nad własnym rozwojem. Od 6 lat praktykuje medytację. Bierze udział w wielu warsztatach rozwoju osobistego, cały czas pogłębiając rozumienie własnej ścieżki. Pracę nad sobą uważa za integralną cząstkę zawodu terapeuty.  Dzieli się doświadczeniami  z innymi terapeutami pracującymi w nurcie rozwojowym prowadząc szkolenia i superwizje.

 

 


 

SZCZEGÓŁY INFORMACYJNE
Miejsce: Łagiewnicka , Łódź
Data 30 .09 2017

Czas: 9:00-17:00
Koszt: 200 zł

Płatność / Rezerwacja:

info@zrozumiecautyzm.pl

płatność po otrzymaniu e mail zwrotnego

 Szkolenie odbywa się w specjalnie dla was przygotowanej przestrzeni , która wspiera intymność i budowanie więzi pomiędzy uczestnikami.