zrzut-ekranu-2016-11-04-o-10-27-50 1-2 dniowe intensywne spotkania GPS dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin .Program intensywny GPS To wyjątkowy czas w całości przeznaczony dla Ciebie i twojego dziecka to możliwość korzystania z naszych materiałów ,obserwacji, technik i doświadczenia.

To program gdzie nauka odbywa się na 2 płaszczyznach : podczas kiedy dziecko bawi i uczy się z terapeutą Gps rodzic odkrywa własne możliwości i potencjał w prowadzeniu dziecka i wspierania jego rozwoju społecznego oraz doskonaleniu własnych indywidualnych technik pracy.

Wszystkie dzieci uczą się poprzez eksploracje tego, co je interesuje w świecie, a robią to najlepiej przy wsparciu kochającego i ciepłego otoczenia. Dla dzieci z autyzmem uczenie się jak wchodzić w relacje społeczne jest jednym z głównych celi , gdy tylko stworzy się fundament tej relacji uczenie się nowych rzeczy idzie coraz prościej. Chcemy więc pomóc Ci zrozumieć jak zaangażować Twoje dziecko w społeczne relacje coraz to głębsze i trwające coraz dłużej.

 

 

 

 

 

Program ten zawiera uczenie się bycia z dzieckiem w sposób, który będzie sprzyjał jego większemu zaangażowaniu w relacje oraz co równie ważne, pomoże Ci znaleźć w sobie przestrzeń, w której będziesz w pełni obecny, kochający i głęboko zaangażowany, miejsce w Twoim sercu. Jest to ważny element, bardzo często pomijany przez obecne nastawienie do terapii dzieci z autyzmem. Często kwestia rodziców jest pomijana, nawet jeśli chodzi o trening rodzica,  najczęściej dotyczy to pokonywania własnych emocjonalnych i mentalnych barier, a to utrudnia rodzicom pełne zaangażowanie w interakcję.  Dopiero gdy jesteś głęboko osadzony w sobie, świadomy i akceptujący dany moment, a także przepełniony samoświadomością, możesz rozwijać głębokie relacje z innymi.

„Prawdziwej radości doświadczamy gdy nasz umysł jest „cicho”,

a ciało jest spokojne wtedy mamy dostęp do nas samych

niezależnie od turbulencji dnia codziennego.”



 

 Obszar Pracy z Dzieckiem  

Sesje zabaw 1:1 oraz grupowe ( jesli istnieje taka potrzeba) podczas których skupimy się na:


– Odnajdywaniu kluczowych motywacji dziecka
– Wprowadzaniu technik i metod samoregulacji
– Praca nad celami społeczno komunikacyjnymi
– Modelowanie i rozwijanie zabaw na bazie zainteresowań dziecka
– Tworzenie atmosfery bezpieczeństwa i przewidywalności.
– Praca nad zachowaniami trudnymi
– Wspieranie spontaniczności w relacji
– Zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w aktywnościach

 



 

 Obszar Pracy dla Rodzica : 

  • Sesje szkoleniowe :  obserwacja  pracy z dzieckiem  i analiza aby dostosować styl interakcji i techniki do aktualnych potrzeb dziecka a tobie stać się wyjątkowym nauczycielem twojego dziecka.
  • Twoje samopoczucie: poruszymy rówież kwestie twojego nastawienia, samopoczucia, przekonań i wyzwań jakie stawia przed tobą twoje dziecko. Spróbujemy odnależ wewnętrzny spokój z jednoczesnym utrzymaniem energii i siły do tworzenia pełnych radości chwil w twoim życiu. Odnajdziemy obszary tylko dla ciebie i tego co pomaga Ci ładować akumulatory.
  • Diagnoza społeczno-komunikacyjna GPS : to bardzo pomoce narzędzie które nauczy Cię dstrzegaç bardzo sczegółowe i ważne cele dla rozwoju dziecka. poruszanie się po teście ukarze wyzwania i mocne strony dziecka pokazujac jak funkcjonuje ono na różnych obszarach rozwoju oraz uświadamia jakie umiejętności powinno posiadać do dalszego rozwoju. To nie jest test w którym chodzi aby odpowiedzieć na wszystko pytania i wyznaczyć linie rozwoju to narzędzie do uświadamiania sobie rozwojowych potrzeb Twojego dziecka tak abyś stał się ekspertem w tym zakresie
  • Spotkania dotyczące prowadzenia terapii dziecka i integrowania różnych podejść oraz dyplomatycznej współpracy z placówkami zaangażowanymi w terapie dziecka.
  • Przygotowanie i omówienie programu : sesja podsumowująca

 

Na program można przyjechać z innymi członkami rodziny i wolontariuszami. !!

Program odbywa się w Łodzi na ul. Łagiewnickiej  blisko parku Julianowskiego  i Lasów łagiewnickich co daje jednocześnie możliwość odpoczynku i rekreacji.


 

Cennik:

Programy trwają 1-2 dni i obejmują 2 x 1,5 godzinne sesje dla dziecka oraz 2 x 1,5 godzinne sesje dla rodzica codziennie

Przyjazd jedno dniowy-  950 zł

Przyjazd. dwudniowy –   1800 zł

 


Listy Rodziców

 

„Tak sobie myślę o nas, o naszym pobycie u was i o tym że nie mam nadal żadnych pytań…Kiedyś po innych szkoleniach pisałam  tak; pracuje nam się dobrze są małe trudności ale…ale..ale..

Dziś po wizycie u was mogę śmiało napisać, że bawimy się fajnie. ja czuję się trochę jakbym schudła parę kilo lub zrzuciła jakiś ciężar z ramion. i nawet wiem dokładnie jaki to ciężar.. to obowiązek bycia dobrym terapeutą dla swojego dziecka z autyzmem.

Dzięki wam wiem że wystarcz,y że będę fajną mamą dla ukochanej córeczki a to najlepsza terapia dla mamy i Magdy (tak sobie myślę że taką mamą zawsze chciałam być.)

Od powrotu nie napieramy na tę komunikacje, którą wypracowaliśmy sobie. Zdziwiło nas najbardziej to, że teraz Magda sama pilnuje tej swojej książki komunikacyjnej zabiera ją wszędzie, do tej pory my przynosiliśmy jej.  O wiele chętniej pokazuje paluszkiem co jej potrzeba i coraz częściej słychać jej śmiech!

To naprawdę podnosi na duchu, że tak wiele możemy zrobić tak, nie wiele musząc robić... HA HA !

Mam nadzieje, że nie brzmi to jak absurd bo ma to swój sens po tym, jak już poznałam tyle metod procedur i mądrych regół. Czułam się taka obeznana w temacie jak do was jechałam a w trakcie przekonałam się, że największa mądrość drzemie w nas a metody i procedurki ją tylko zagłuszają, tłamszą.

Teraz jestem na etapie już nie reanimowania fajnej mamuśki, ale na etapie rozwoju fajnej mamuśki 🙂 Mam nadzieje , że Magdzie lepiej teraz ze mną. Jak ogarnę się to i córka skorzysta. ach i oprócz pracy nad soba pracujemy nad pokojem do zabaw dla Magdy wtedy zaczniemy konkretną robotę taką regularną. a tak szczerze to teraz na luzie zmieniamy swoje podejście do Magdy w codziennych obowiązkach.”

 

pozdrawiamy serdecznie Marzena  mama autystycznej Magdy