Co to jest?

Jest to intensywny program terapeutyczny umożliwiający dogłębne poznanie dziecka oraz jego potrzeb i możliwości. „System Rozwoju przez Zabawę” to specjalistyczna terapia która wymaga użycia odpowiednich technik , metod i programów rozwojowych oraz oceny postępów.

Program „ System Rozwoju przez Zabawę” wykorzystuje metody niedyrektywne oparte na relacjach, zwiększając rozwój społeczny, komunikacyjny, emocjonalny i poznawczy. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, mądrości praktyków a także wynikach najbardziej aktualnych badań, pomagamy każdemu dziecku w sposób indywidualny.

Dlaczego to jest ważne?

Nigdy nie należy lekceważyć roli zabawy w rozwoju dziecka. Każde dziecko potrzebuje się bawić a zabawa to szybka droga do postępów i rozwoju. Wiedząc jak to zrobić stajesz się bardzo efektywny a dziecko zaczyna czerpać radość z poznawania i nauki nowych umiejętności.

Nauka przez zabawę może brzmieć banalnie i prosto ale kiedy mamy doczynienia z dzieci w spektrum autyzmu lub zaburzeniami pokrewnymi okazuje się wyzwaniem dla wielu dorosłych.

Dlatego jesteśmy po to aby pokazać jak się bawić i jak wykorzystać zabawę do nauki i rozwoju nowych umiejętności . Bawiąc się w łaskotki do końca życia nie pomożesz dziecku rozwijać się i wykorzystać całego potencjału. To wspaniałe kiedy dziecko jest zaangażowane śmieje się i jest zafascynowane tą zabawą ale znaczy to tez że czas na naukę czegoś nowego. Musisz wiedzieć jak zrobić kolejny krok .Dziecko może poznać wszystkie zasady i będzie wiedzieć wszystko na ten temat jednej zabawy ale to nie pozwoli mu odkrywać nowych informacji. To nasze zadanie aby nie pozwolić dziecku utknąć w jednym miejscu ale aby przyspieszyć rozwój i szybciej przesuwać się po kolejnych szczeblach drabiny rozwojowe.

Dla kogo?

Przeznaczony jest dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera, a także innymi zaburzeniami i dysfunkcjami.

Ocena Społeczno- Komunikacyjna czytaj wiecej

Co obejmuje program:

  • Ocena społeczno-komunikacyjna
  • Systematyczne zajęcia terapeutyczne 1:1
  • Modyfikacja indywidualnego programu terapeutycznego dziecka co 6 miesięcy
  • Wsparcie i opieka terapeuty prowadzącego dziecko
  • Konsultacje dla rodziców i osób współpracujących z dzieckiem w wymiarze 1,5 godziny w miesiącu.

Specjaliści współpracujący z dzieckiem:

Terapeuta Prowadzący/Konsultant – specjalista który odbył 3 stopniowe intensywne szkolenie połączone z superwizją i praktykĄ pracy z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi w Relate to Autism USA .Tworzy i modyfikuje program terapii oraz monitoruje przebieg procesu terapeutycznego. Prowadzi konsultacje dla rodziców, szkoli zespół terapeutyczny.

Iwona Wojtasik
spec. terapii rozwojowej opartej na relacjach GPS

Terapeuta w zabawie – posiadający co najmniej ukończony 1 stopień szkolenia terapii opartej na relacjach „ Growth through Play System” roczny staż w używaniu tego programu pracy z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Prowadzi zajęcia indywidualne na bazie programu terapeutycznego opracowanego przez terapeutę prowadzącego.

Anna Wojciechowska
terapeuta

Małgorzata Michaluk
terapeuta

*Dla rodzin z poza Łodzi udostępnaimy listę terapeutów którzy ukończyli szkolenia w naszej placówce

Cena:

Cena za 1h zajęć: 60 PLN

Konsultacje 1.5 : 80 PLN

Diagnoza społeczno- komunikacyjna

Modyfikacja indywidualnego programu terapeutycznego dziecka co 6 miesięcy: bezpłatnie

Wsparcie e mail : bezpłatnie

Miejsce zajęć:

PUNKT TERAPII FUNDACJI ZROZUMIEĆ AUTYZM / WIZYTY DOMOWE

Łódź, ,

ul. Gabriela Narutowicza 57

Bezpłatne 30 min konsultacje wstępne:

Iwona Wojtasik; tel. 509 576 499