Warsztaty Weekendowe dla Matek dzieci w spektrum autyzmu

27-29 Październik 2017

Centrum Taraska

http://www.centrumtaraska.pl

 

„Poza pojęciami czynienia tego, co właściwe i tego, co niewłaściwe, istnieje przestrzeń. Tam się spotkamy.”
RUMI,

Zrzut ekranu 2017-07-28 o 11.02.51

Badania pokazują, że rodzice dzieci z autyzmem są jedną z najbardziej narażonych na stres i zespół wypalenia sił grupą społeczną. Faktem jest także to, że
postawa rodziców, ich pewność, samopoczucie i wewnętrzny spokój są podstawą  rozwoju dla każdego dziecka. Proces terapeutyczny jest znacznie mniej efektywny jeśli wsparcia  nie uzyskują także rodzice a  samopoczucie rodziców jest kluczowe. Udowodniono, że rodzice dzieci autystycznych odczuwają znacznie więcej stresu, niż rodzice dzieci z innymi chorobami, czy też rodzice dzieci rozwijających się typowo (Estes, 2009).a emocjonalny stan rodziców oddziałuje na dziecko poprzez każdą ich interakcję. U dzieci, których rodzice doświadczali podwyższonego poziomu stresu, efekty profesjonalnie prowadzonej terapii są słabsze (Osborne et al, 2008).

Rodzice, którzy pogodzili się z diagnozą dziecka mają dużo większe szanse, by ich metody wychowawcze stały się pełne radości i wsparcia, nastawione na reakcję i zabawę (Wachtel i Carter, 2008).

Mimo tej wiedzy, brakuje warsztatów i profesjonalnego wsparcia szczególnie w obszarze wsparcia emocjonalnego.

GPS skupia się na wspieraniu rodziców w  odzyskiwaniu mocy i pewności w decyzjach dotyczących terapii dziecka, wychowawczych i rodzicielskich poprzez dostarczanie narzędzi terapeutycznych ale taże  uwzględniając   dobre samopoczucie rodzica jako kluczowy czynnik w procesie rozwoju dziecka.

W odpowiedzi na te potrzeby zapraszamy na  wyjazdowe warsztaty dla mam dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu., podczas których w atmosferze przyjaźni i akceptacji pracować będziemy nad własnym rozwojem.

Spotkamy się we wspierającym środowisku jakim jest krąg matek po to by przyjrzeć się temu jak nasze przekonania i stan emocjonalny  wpływają na relacje z dzieckiem i całą rodziną i jak można te relacje uzdrawiać aby:

  • odzyskać kontakt ze sobą – mieć dostęp do intuicji, nauczyć się rozpoznawać jej komunikaty i podążać za nimi
  • być w kontakcie ze swoim ciałem, rozumieć sygnały jakie nam wysyła, współdziałać z nim
  • spojrzeć na swoje dziecko takie jakie jest, nie przez pryzmat własnych obaw i oczekiwań
  • poczuć bliskość z innymi matkami i na nowo nauczyć się czerpać z tego moc
  • pogodzić się emocjonalnie z diagnozą dziecka żegnając się z poczuciem winy i nieadekwatności odnajdując głębsze połączenie z dziekiem
  • nauczyć się skutecznej komunikacji i stawiania własnych granic.
  • wydobywać własną mądrosć i potencjał jako rodzica, ucząc się pewności co do własnych decyzji, wyborów i kroków.

Warsztaty odbędą się w pięknym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Jeść będziemy zdrowe, regeneracyjne i wegetariańskie posiłki. Dodatkowo  będzie też możliwość skorzystania z masażu i zajęć jogi i pracy z oddechem.( jako podstawowych narzędzi do samoregulacji i pracy z emocjami.

 

Zrzut ekranu 2017-07-28 o 11.03.04

 

 

 

 

 

 

Prowadzące: Iwona Wojtasik, Małgorzata Michaluk

Zapisy: info@zrozumiecautyzm.pl

Inwestycja: 650 zł

Nocleg i wyżywienie: 200 zł ( za osobę)

Możliwość skorzystania z opieki dla dziecka koszt dodatkowy 500 zł

Termin: 27-29 .10 .2017

Miejsce: http://www.centrumtaraska.pl

 

Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.!