Szkolenie Growth trough Play System™ st. 1  dla Specjalistów

16-18 Listopada 2018

Łódź

Szczegóły Programu

 

 

Więź to podstawa uczenia się!

W ostatniej dekadzie nastąpił znaczny wzrost zainteresowania problematyką terapii autyzmu w kontekście modelu rozwojowego. Dotychczasowe wyniki są zaskakująco pozytywne. W związku z tym wzrasta liczba prowadzonych badań dotyczących metod terapii rozwojowych opartych na relacjach. W Polsce jednak ten obszar nadal raczkuje. Dla tych z nas , którzy chcą iść głębiej i szukać nowych rozwiązań , tych którzy czują głęboko w sercu ,że  terapia to coś więcej niż, metoda czy technika oferujemy nasze szkolenia i doświadczenie.

 


System Rozwoju Poprzez Zabawę (Growth through Play, GPS) to metoda interakcji z dziećmi ze spektrum autyzmu, która zwiększa rozwój społeczny, emocjonalny, komunikacyjny i poznawczy Stworzony w oparciu o zasady rozwoju dzieci, badania naukowe i ponad 15-letnie doświadczenie w bezpośredniej pracy, System Rozwoju Poprzez Zabawę został opracowany tak, aby można go było łatwo wprowadzić w codzienne kontakty z dziećmi.

Jeśli jesteś terapeutą, nauczycielem, terapeutą integracji sensorycznej, logopedą, studentem czy pedagogiem specjalnym z pasją niesienia pomocy dzieciom z autyzmem i opóźnieniami rozwojowymi oraz chęcią własnego rozwoju zawodowego, to szkolenie jest dla ciebie.

 

Dołącz System Rozwoju Poprzez Zabawę do swojej pracy z dzieckiem !


Pierwszy stopień warsztatów szkoleniowych Systemu Rozwoju Poprzez Zabawę, jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy pracują z dziećmi w spektrum autyzmu i pragną wzbogacić swój warsztat . Dzięki wspólnej nauce razem z innymi profesjonalistami będziesz odkrywać sposoby włączenia Systemu Rozwoju Poprzez Zabawę do swojej pracy zawodowej.

Metoda nie ma na celu zastąpienia innych metod pracy z dziećmi w spektrum autyzmu , jednak jest to styl interakcji, który może być stosowany z każdym dzieckiem, aby zwiększyć jego umiejętności społeczne, emocjonalne i komunikacyjne.

System opiera się na zasadzie głębokiej akceptacji i szacunku dla każdego człowieka oraz silnej wiary w potencjał każdego z nas do nauki, rozwoju i doskonalenia się.


 

Po pierwszym cyklu szkoleniowym uczestnicy:

  • dowiedzą się, jakie wyróżniamy nowe, oparte na badaniach naukowych, style interakcji z dziećmi w spektrum autystyzmu, mające na celu zwiększenie rozwoju społecznego, poznawczego, emocjonalnego i komunikacyjnego
  • odbędą praktykę, podczas której nauczą się stosować poznane style interakcji z dzieckiem;
  • poznają podstawy naukowe, z których style te rozwinęły się;
  • poznają założenia  podejcia rozwojowego;
  • uzyskają certyfikat uprawniający do  włączenia metody Growth Through Play do swojej pracy

 

 


Większość teorii rozwojowych społecznego uczenia się podkreśla, jak wielką rolę w procesie uczenia się odgrywa silne przywiązanie i dzielenie się pozytywnymi emocjami. Kiedy już dziecko lubi z nami przebywać i czeka na to, co zrobimy, wtedy uczenie go jest bardzo proste. Jeśli sprawicie, że w waszym towarzystwie dzieci będą czuły się dobrze, wtedy będą one też podążać za wami i cieszyć się, że mogą się czegoś od was nauczyć. Dzielenie się emocjami (umiejętność dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi) to klej, który umożliwia społeczne uczenie się (uczenie się poprzez naśladowanie innych).

W pracy z dzieckiem w spektrum autyzmu uznajemy, rozwój i relacje społeczne jako podstawowe podejście do autyzmu. Oznacza to, że stosujemy podejście, które koncentruje się na podstawowej kwestii dotyczącej autyzmu – relacjach społecznych – zamiast skupiać się na zachowaniach powierzchniowych.

Powstaje coraz większa liczba metod uznających, że budowanie więzi społecznych z dzieckiem autystycznym jest podstawą dla innych płaszczyzn rozwoju i uczenia się.

 

 

Szczegóły Programu

 

Czas : 3 dni

Cena: 1050 zł

Data: 16 – 18 Listopada 2018

Miejsce : Łódź

 


Jeśli zainteresowałeś się tym szkoleniem to wiem ,że Twoim najgłębszym   pragnieniem jest spotkanie dziecka w spektrum autyzmu jako osoby, z którą chcesz nawiązać więź. Czujesz ,że pierwszym krokiem jest zawsze budowanie relacji, ciepła, miłości, wzajemnych związków z dzieckiem. Wiesz ,że to jest podstawą wszelkiego rozwoju każdego dziecka, człowieka i jest tym, czego dziecko w spektrum autyzmu najbardziej potrzebuje. Tutaj w tym programie  pokażemy Ci jak sprawie dostrajać siebie, aby być bardziej zachęcającymi jako partner społeczny dla dziecka. Nauczymy cię jak wspierać rodzaj połączenia, który jest tak trudnodostrępny a którego każdy dorosły tak bardzo pragnie ze dzieckiem które prowadzi.

Podejście do autyzmu oparte na relacjach jest zazwyczaj skierowane na dziecko. Oznacza to, że dorośli będą podążali za zainteresowaniami dziecka.

Podczas szkolenia dodatkowo dowiesz się jak:

  • Zredukować stres i poprawić samopoczucie
  • Przystosować metody terapeutyczne do potrzeb rozwojowych dziecka
  • Zidentyfikować kluczowe etapy rozwoju społeczno-komunikacyjnego dziecka
  • Włączyć dziecko do radosnej, głębokiej i odwzajemnianej interakcji, aby pomagać mu się uczyć

 

Formularz zgłoszeniowy

 mniej niż dwa lata więcej niż dwa lata

* Zgodnie z art 24ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r o ochronie danych osobowych (Dz U z 2002 r Nr 101 poz 926 z późn zm) informujemy że administratorem danych osobowych jest Fundacja Zrozumieć Autyzm z siedzibą w Al1 Maja 45 m 8 w Łodzi 90-740 Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Fundacje Zrozumieć Autyzm w celu realizacji szkolenia. Informujemy że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania Podanie tych danych jest dobrowolne. *

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji szkolenia.

* Akceptuję regulamin